Jogsértő és tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt 235 millió forintos bírságot rótt ki az eMAG Magyarország Kft.-re Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A versenyhivatal még 2024 elején indított versenyfelügyeleti eljárást a céggel szemben, aminek eredményeképp most megállapították, hogy
2023 nyarán valótlan mértékű kedvezményekkel hirdettek divatcikkeket az „Őrült napok” nevű akcióban,
az év őszén nem elég gondosan alakították ki a termékek (várható) szállítási idejével kapcsolatos tájékoztatásukat,
2023-24 során egyes termékeknél előnyként tüntették fel a 14 napos elállási jogot és jótállási jogot, amit pedig jogszabály tesz kötelezővé mindenki számára,
2024 tavaszától „a szállítási és utánvételi költségeket homályos, érthetetlen, követhetetlen módon” tüntették fel.
A GVH a bírságon felül kötelezte a céget, hogy következetesebben moderálja a fogyasztói értékeléseket, kommunikáljon egyértelműbben a fogyasztók felé, illetve tegye lehetővé az eladók értékelését is. Ezen kívül arra is kötelezték, hogy dolgozzon ki általános fogyasztóvédelmi megfelelési programot, fejlessze tovább a szállítással kapcsolatos tájékoztatást, és egyértelműbben tüntesse fel az utánvételi díjat.
A cég elismerte a jogsértéseket és lemondott a jogorvoslati jogáról, így a bírságot 30 napon belül be kell fizetnie.
A GVH emlékeztetett, hogy céget 2021-ben már egyszer megbírságolták 200 millió forintra, és 4 milliárdos jóvátételre kötelezték, amit hiányosan teljesített, eleget ezért további 50 millióra is megbírságolták, illetve tavaly indítottak ,még egy utóvizsgálatot is, ami jelenleg is zajlik.
https://hvg.hu/360/20250526_Portre-Daradics-Kinga-eMAG-vezer
Nyítóképünkön az eMAG egyik raktára, fotó: Túry Gergely.