A 4iG leányvállalatai, a 4iG Távközlési Holding Zrt. és a 4iG InfraCo Holding Zrt. csütörtökön nem kötelező érvényű előzetes megállapodást kötöttek az e& PPF Telecom Grouppal, ami a Yettelt is tulajdonolja, írja az MTI.
https://hvg.hu/kkv/20260115_4ig-nyrt-befektetesi-holding-szervezeti-atalakitas
A szándék szerint 4iG Távközlési Holding Zrt. maximum 49 százalékos meghatározó tulajdonrészt szerezne az e& PPF Telecom Group magyarországi mobil rádiós infrastruktúra vállalatában a CETIN Hungary Zrt.-ben, az e& PPF Telecom Group pedig megközelítőleg 38 százalékos részesedéshez jutna a 2Connect Távközlési Infrastruktúra és Hálózati Szolgáltatások Kft.-ben.
A tervezett részvénycsere ügylettől elkülönítve a 4iG előrehaladott tárgyalásokat folytat az Egyesült Arab Emírségek egyik globális, szuverén befektetési alapjával a 2Connect további 11 százalékos kisebbségi részesedésének lehetséges értékesítéséről.
A hivatalos közlemény szerint a 4iG Csoport és az e&/PPF Csoport közötti hosszú távú partnerség célja egy költséghatékony infrastruktúrahasználati és -fejlesztési modell kialakítása a tervezett kereszttulajdonlásokon alapulva. Ennek keretében a Yettel 2026 második felében beléphet a vezetékes piacra a 2Connect hálózatán, míg a One Magyarország Zrt. 2028-tól a CETIN mobil infrastruktúráját használná.
A kisebbségi részesedés értékesítéséből származó bevétel csökkentheti a 4iG Csoport adósságállományát, miközben a vezetékes és mobilhálózatok konszolidációja jelentős költség- és beruházási szinergiákat eredményezhet. A tranzakciók zárása 2027 elején várható.
https://hvg.hu/gazdasag/20251222_4ig-novekedesi-kotvenyprogram-mnb-megallapodas-terjeszkedes
Mint korábban írtuk, 2025-ben minden vezető BUX-részvényt maga mögé utasítottak éves teljesítményben a 4iG Nyrt. papírjai, amelyek 922 forintos január 2-i árfolyama 351,3 százalékos szárnyalással 4170 forintig emelkedett. Az emelkedés szeptember elején indult, miután Jászai Gellért cége a hadiipari privatizáció, valamint az űripari ambíciók főszereplőjévé vált.