A tranzakciók száma a végtörlesztési- és egyben idei csúcsnak számító januárt követően láthatóan kezdi újra megközelíteni a tavalyi szintet. Az áprilisi hónap még így is 5%-kal magasabb, mint a végtörlesztés előtti átlag és 13%-kal jobb, mint egy évvel ezelőtt ugyanekkor - közölte lapunkkal a Duna House (DH).

Beszédes lehet a tavalyi gyenge április, amelyet követően ismét jó értékeket produkált a piac. Idén is bekövetkezhet ugyanez, ugyanis a Duna House bíztató előrejelzésekről tud beszámolni május hónapra és azt sem szabad elfelejteni, hogy munkanapokat tekintve rövid volt a hónap, húsvéti iskolaszünettel tarkítva.
Az idei első négy hónap közel 40%-kal teljesített jobban a tavalyi első harmadnál, igaz ott a moratórium fékezte, idén a végtörlesztés pörgette a piacot, így látványos a különbség.