Mester Csaba ügyvéd szerint védence elismerte azt, hogy a Patrióta bár diszkójában "közötte és Marian Cozma között robbant ki a verekedés. A budapesti férfi azonban a dulakodás során elesett és a további verekedésben már nem vett részt".
Az ügyvéd a Napló online kiadásának elmondta, hogy védence azt sem tagadja, miszerint fejbe rúgott egy személyt, de Marian Cozmát már megölték, amikor ő felért az utcára a diszkóból. A hírportál azt közölte, hogy a "védő szerint a rendőrségi taktika része az, hogy mindenkit társtettesként elkövetett emberöléssel gyanúsítanak meg". Az események egyáltalán nem annyira világosak, mint ahogy azt a média leírja - nyilatkozta az ügyvéd.
Nem elképzelhetetlen, hogy az Ausztriában elfogott másik gyanúsított, R. Sándor védelmét Magyar György látja majd el. A lap hírportálja érdeklődésére az ügyvéd annyit közölt, hogy kedden Veszprémben tárgyalt, s majd "utána dönt arról, hogy vállalja-e a gyanúsított védelmét".
A Napló online közli azt is, miszerint a gyilkosságot megelőzően a Patrióta bárban tartózkodott egy bírónő is (ő a bűncselekmények elkövetése előtt már távozott), s a bírónő február 16-án vallomást tett.
N. Győzőt három súlyos bűntett elkövetésével gyanúsítják
A Cozma-gyilkosság egyik gyanúsítottjaként, az Ausztriában elfogott és szombaton a magyar nyomozóknak átadott N. Győző, budapesti lakost társtettesként elkövetett emberöléssel, életveszélyt okozó testi sértéssel és maradandó sérülést okozó testi sértés bűntettével gyanúsítják; erről a Veszprém megyei napilap, a Napló keddi online kiadásának nyilatkozott N. Győző ügyvédje.
FAZ-kommentár: Már látszanak a töréspontok Magyar Péter és az EU között
Orbán Viktor Navracsics Tiborra bízza a Fidesz aranytartalékát
Már a Fidesz-Mi Hazánk közös listáról kérdez az Orbán-kormánynak fontos témákat mérő közvélemény-kutató
Arra is kíváncsiak, Orbán Viktor fogjon-e hozzá az emlékirataihoz.
Miért kaphat meg egy osztrák olyan gyógyszert, amit egy magyar nem?
Tóta W. Árpád: Szép vagy, liberális Magyarország!
Újabb tucatnyi politikust gyanúsítottak meg az önkormányzati kenőpénzbotrányban, Őrsi Gergelyt is letartóztathatják
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.