Pisztollyal lőtte fejbe játszótársát

Pisztollyal lőtte fejbe játék közben egy 17 éves fiú 13 éves társát a Heves megyei Lőrinciben. A meglőtt gyermek életveszélyes állapotban van - értesült a HavariaPress.

  • MTI MTI
Pisztollyal lőtte fejbe játszótársát

A rendőrség eddigi adatai szerint egy pisztollyal sebesítette meg játszótársát egy fiú csütörtökön délután, a kisváros egyik családi házában.

A feltehetően játék közben fejbe lőtt gyermek sérülései nagyon súlyosak, állapota életveszélyes. Az eset körülményeit a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság vizsgálja. Egyelőre nem tudni, miként került a gyermekek kezébe a lőfegyer.

Orbán MI-hatalmi álmokat szövöget, pedig jobban járna, ha merne kicsi lenni

Orbán MI-hatalmi álmokat szövöget, pedig jobban járna, ha merne kicsi lenni

A magyar mesterségesintelligencia-szuverenitás irreális, a kis országok szűk szakterületi MI-fejlesztésekben lehetnek sikeresek. A kormány most már mintha tényleg komolyan venné az MI-t, de a politikai klíma (bevándorlásellenesség, keresztény fundamentalizmus, elszigetelődés az EU-tól) aligha kedvez egy alapjaiban nemzetközi iparág fejlesztésének. Ahogy a kormánystruktúra instabilitása sem.