Dobi Tamás, a megyei rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője közölte: a főkapitányság felderítő osztályának és az ózdi rendőrkapitányság bűnügyi osztályának nyomozói a napokban Ózd belterületén ellenőriztek egy személygépkocsit és annak vezetőjét. Az autó utasterében csaknem 15 gramm kokaint talált és foglalt le a hatóság.
A tapasztalatok szerint ez a fajta kábítószer ritkán fordul elő Borsod-Abaúj-Zemplénben, elsősorban a magas ára miatt. Az akciót követő házkutatások során további kábítószereket - marihuána, ecstasy -, illetve az ezek úgynevezett pakettekbe adagolásához szükséges kellékeket (fóliát, digitális patikamérleget) foglalt le a rendőrség. A drog pontos mennyiségét és hatóanyagtartalmát szakértők bevonásával vizsgálják.
A nyomozás során az ózdi kábítószer-terjesztőn kívül még hat férfit állítottak elő a helyi kapitányságra. A megyei rendőr-főkapitányság kábítószerrel való visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a gyanúsítottak ellen, az ügyben további nyomozási cselekmények várhatóak.
Félmillió forint értékű kokaint foglaltak le Ózdon
Csaknem félmillió forintot érő kokaint foglaltak le a rendőrök Ózdon, egy hónapon belül ez volt a harmadik nagyobb csapás, amit a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei drogpiacra mértek - tájékoztatta a rendőrség hétfőn az MTI-t.
Több száz éves sérelmek, elnyomás és bestiális mészárlások emléke küldte fagypontra a lengyel–ukrán kapcsolatokat
Dembélé mesterhármasával és Doué fejesével könnyedén verte Franciaország Norvégiát
Ügynökakták nyilvánossága: kockázatos lépésre szánta el magát a kormány
A külügy hazarendeli Csiszár Jenőt és Orbán Viktor unokatestvérét is
Magyar Péter huszonhét helyettes államtitkárt felmentett, ötvenhármat kinevezett
Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása
A Népszava tulajdonosi hálójában ott van a TV2 valódi tulajdonosát rejtő vagyonkezelő
Új befektető érkezéséről beszélt a főszerkesztő, miközben a lapot kiadó társaság mögötti tulajdonosi és szerződéses viszonyok alapján azt sem lehet teljes bizonyossággal megállapítani, kik a végső gazdasági jogosultak.