Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

NFFT: a tervezettnél később készül el a nemzeti fenntartható fejlődés stratégiája

A tervek szerint a jövő évi tavaszi parlamenti ülésszak végére, azaz az eredeti elképzeléseknél később készül el a nemzeti fenntartható fejlődés stratégiája, erről döntött keddi ülésén az Országházban a Nemzeti Fenntartható Fejlődés Tanácsa (NFFT).

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
NFFT: a tervezettnél később készül el a nemzeti fenntartható fejlődés stratégiája

A jelenlévők egy tartózkodás mellett fogadták el a stratégia elkészültének "csúszását". A tanács vezetője, Kövér László házelnök elmondta: a kormányváltásból, a kormányzati szerkezetátalakításból adódóan felmerült időveszteség magyarázza a késedelmet.
 
Ángyán József, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára a kormány képviseletében jelezte, hogy a stratégia céljainak elérése érdekében azért kell átütemezni a végrehajtási időpontokat, hogy ezeket a lehető legalaposabban meg lehessen vizsgálni, és a különböző szempontok összeegyeztetését követően, a társadalmi egyeztetés lefolytatása után elfogadhatóak legyenek a stratégiában rögzített alapelvek.
 
Ángyán József ismertette, hogy a nemzeti fenntartható fejlődés stratégiájának alapját azok az ágazati stratégiák képezik, amelyeket a különböző szaktárcák már részben kidolgoztak, illetve kidolgozásuk folyamatban van.
 
Megemlítette, a Vidékfejlesztési Minisztérium hamarosan a nyilvánosság elé tárja a nemzeti vidékstratégiát, amely a fenntarthatóságot és a vidéki élet értékeit középpontba állító jövőkép alapján kijelöli az ország vidékpolitikájának céljait.
 
Kitért arra, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban készülő nemzeti energiastratégia feladata, hogy a nemzeti energia- és klímapolitika közötti összhangot megteremtse. Jelezte, hogy a nemzeti éghajlatvédelmi stratégia felülvizsgálata szintén folyamatban van.
 
Az államtitkár tájékoztatása  a Nemzetgazdasági Minisztériumban dolgoznak az ország versenyképességi programjának kialakításán ugyanúgy, mint a kutatás-fejlesztési és innovációs stratégia kidolgozásán. Emellett készül az új országos területfejlesztési koncepció.
 
A nemzeti fenntartható fejlődés stratégiájának vannak nemzetközi vonatkozásai, ilyen például az Európa 2020 Program, amelynek szempontjait figyelembe kell venni, mivel Magyarország nem vonhatja ki magát a globális hatások alól - hangzott el a tanácskozáson nemzeti fenntartható fejlődés stratégiájához illeszkedő külügyi kérdések kapcsán.
 
A tanács egyhangúlag elfogadta idei munkatervét és költségvetését. Bár az NFFT elnöke, Kövér László jelezte, hogy az eredetileg tervezett 103 millió forint helyett 98 millió forinttal kell gazdálkodnia a testületnek. A tanács egyhangúlag döntött az ügyrend módosításáról is, elfogadva azt a javaslatot, hogy a testület civil tagjait a továbbiakban nem két-, hanem négyévenként választják. Emellett állandó meghívottként lesz jelen a tanács ülésein a továbbiakban az Országgyűlés fenntartható fejlődési bizottságának elnöke is. Továbbá két bizottsággá válik szét a szakmai tudományos munkabizottság, egy stratégiai és egy szakmai egyeztető munkabizottságban folytatják munkájukat a tagok.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.