Kirabolak egy postát Szegeden

Robbantással fenyegetőzve raboltak ki egy postát Szegeden pénteken – tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.

  • MTI MTI
Kirabolak egy postát Szegeden

Jászai Linda elmondta, péntek kora délután - amikor csak az alkalmazottak voltak ott - ment be az Olajbányász téri kispostára a támadó, és robbantással fenyegetőzve követelt pénzt, amit meg is kapott.

A körülbelül 170 centiméter magas, szőkés-őszes hajú, 55 év körüli, szemüveget, fekete pólót és sötét nadrágot viselő férfi elmenekült a helyszínről.

A rendőrség fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen – ismertette a szóvivő.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.