Kicsik a hazai sportcsarnokok a kézilabda-Eb-re, ezért kell újat építeni

Az állam építi az új csarnokot a férfi kézilabda-Eb-re, ami azért szükséges – a már létező csarnokok kibővítésével együtt –, mert a meglévők befogadóképessége nem elég nagy, beleértve a Papp László Arénát is.

  • hvg.hu hvg.hu
Kicsik a hazai sportcsarnokok a kézilabda-Eb-re, ezért kell újat építeni

Felszökik a kézilabdacsarnok-építési láz, Kocsis Máté kézilabda-szövetségi elnök bejelentette, hogy az elnyert 2022-es férfi kézilabda-Eb-re megépül Európa legnagyobb, 20 ezres csarnoka Budapesten, és fel kell újítani a szegedi, debreceni, veszprémi létesítményeket is.

A MKSZ kérdésünkre elmondta, hogy nem csak kézilabdacsarnok lesz a fővárosi új létesítmény, hanem multifunkcionális, azaz más sportágak is használni tudják majd – de az előzetes versenyek ideje alatt csak a kézilabda-versenyeket rendeznek benne majd.

Más csarnok azért nem felel meg, mert a befogadóképessége kicsi, így ezek szerint a Papp László Aréna 12 500-es kapacitása sem elég. A beruházásokat nem a szövetség, hanem az állam bonyolítaná le.

A fiatalok hozhatják el a lángosforradalmat a Balatonnál

A fiatalok hozhatják el a lángosforradalmat a Balatonnál

Miért vett meg egy nagy múltú, de veszteséges üzletláncot? Mit kellene csinálni ahhoz, hogy ne legyen méregdrága egy croissant? Mi a legnagyobb baj azzal, hogy a Balatonon még mindig ugyanúgy sütik a lángost? És miért nem érdemes mindenkinek akciózni a tejfölt? Andrejszki Richárddal, a Chef Market tulajdonosával beszélgettünk annak kapcsán, hogy cége a Culinaris új tulajdonosa lett.