Betelepülési stop: nem kapkodnak Navracsics törvénye után az önkormányzatok
Egyelőre nincs jele annak, hogy önkormányzatok sora készülne mielőbb bevetni az új „fegyvert”, amellyel fékezhetik a lakosságszámuk növekedését.
Dézsi Csaba András gyomlálásra és ültetésre készül Győrben, az autóipar mellé pedig új lábakat növesztene a városnak.
A jelek szerint Győr megyei jogú város új polgármestere vagyok - indította sajtótájékoztatóját Dézsi Csaba András, a győri időközi polgármester-választás fideszes jelöltje, aki az adatok részleges feldolgozottsága alapján megynerte a voksolást. Majd gratulált a magyar vízilabda válogatottnak az Eb-győzelemhez. Megköszönte azoknak, akik rá szavaztak.
Dézsi szerint az volt a tét, tovább épül-e Győr. Neki Győr az ország szívét jelenti. Bemutatta a kampányban, milyen munkát tervez, szerinte a győriek ezt fogadták el. Nyitott városházát tervez elindítani. A városvezetők, a politikusok rendszeresen meg fogják kérdezni az embereket, milyen problémákat és megoldásokat javasolnak, majd természetesen szakértők bevonásával fognak végső megoldásokra jutni.
Dézsi úgy gondolja, számíthat a közgyűlés fideszes többségére és a civil szervezetekre is.
A győriek a munkára szavaztak, ezért voksoltak rá. “Az következik, hogy levetjük az öltönyt, felvesszük a munkás bakancsot, és nekilátunk a munkának.” Konstruktív, vitákon alapuló, de konszenzusos döntéshozatalt szeretne. Egységesen képviseljék Győr érdekei a kormány felé. Azért emlékeztetett rá, hogy a kormányt is a Fidesz-KDNP adja.
Dézsi fontosnak tartja, hogy Győr az ország gazdasági motorja maradjon. A város jelentős részben az autóiparra épül. Ezt meg kell tartani, de fontos, hogy “új lábakat növesszünk”. Az adóbevételek képezik ugyanis mindennek az alapját ahhoz, hogy Győrben jó legyen élni.
"Kaptunk egy pofont a sorstól, a győrieknek kicsit piros az arca" - utalt a Borkai-botrányra. Győr olyan, mint egy virágoskert, vannak gyomok, amiket ki kell gyomlálni, de új palántákat is kell ültetni.
A Fidesz jelöltje, Dézsi Csaba András nyerte a győri polgármester-választást - élőben a helyszínről
Borkai Zsolt korrupciós és szexbotránya csak a politikusnak ártott, a Fidesznek nem. Az időközi polgármester-választást is a párt jelöltje Dézsi Csaba András nyerte, ellenzéki ellenfele, Pollreisz Balázs már gratulált neki.
Egyelőre nincs jele annak, hogy önkormányzatok sora készülne mielőbb bevetni az új „fegyvert”, amellyel fékezhetik a lakosságszámuk növekedését.
Barthel-Rúzsa Zsolt vállalkozása, a Századvég International Zrt. 2022-ben még 162 milliós profitot termelt, ez tavaly szűk 12 millióra zsugorodott. Igaz, a köztes, 2023-as év még rosszabb volt.
A Lázár János vezette szakminisztérium valakikkel egyeztetett a plázastop szigorításáról, s azt ígérte, a kormány nem fog (vissza)élni a plusz engedélyezési jogkörrel.
Kreitler-Sas Máté azt mondta, hogy nem fizet az énekesnek és szürreálisnak tartja, hogy az a Delhusa Gjon akarja beperelni, aki notóriusan megsértette a közlekedési szabályokat Újbudán.
Maszúd Peszeskján azt mondta, hogy kész rendezni a nézeteltéréseket az Egyesült Államokkal és nyitott a nukleáris tárgyalások újrafelvételére.
Iránnak az lehet a fő tanulság a most véget érő háborúról, hogy atomfegyver nélkül nem tudja megvédeni magát.
Elemzésünk a Tisza és a Fidesz első szakpolitikai vitájáról.
Látványosan távol tartotta magát a közel-keleti konfliktus értékelésétől Orbán Viktor. A kormányfőnek csak hazai használatra van mondása a fejleményekről.
Megerősítették, hogy készek a kutatóhálózatról leválasztandó négy központ átvételére.