A siófoki focisták nem fogadják el, hogy a felére csökkenjen a fizetésük – járványhírek percről percre
Utolsó frissítés:
Nincs még vakcina, és úgy tűnik, fogalma sincs az Egészségügyi Világszervezetnek (WHO), hogy meddig tarthat a járvány. A hasonló helyzetek megelőzéséhez komolyabb politikai szándékra lenne szükség a jelenleginél. Keddre újabb 14 koronavírusos beteg halt meg Magyarországon és 2098-ra nőtt az igazolt fertőzöttek száma. Kövesse ma is a hvg.hu percről percre tudósítását a járványhelyzetről!
Most érkezett
A járvány és a fogolydilemma: hogyan mérsékelhető a pánikbevásárlás?
Hogy kerülhetjük el, hogy mi legyünk a balekok, akiknek a közértben végül nem marad toalettpapír, liszt vagy kézfertőtlenítő, mert mások felhalmozták ezeket? Kicsit tudományosabban: miként lehet a tömeges önző viselkedés helyett az önmérsékletet elősegíteni?
Percről percre
Szingapúrban a nyár elejéig maradnak a korlátozások
A szingapúri kormány négy héttel, immár június 1-ig meghosszabbította a korábban bevezett szigorú korlátozásokat a járvány megfékezése érdekében – jelentette be kedden Lee Hsien Loong miniszterelnök.
Elmarad a pamplonai bikafuttatás
Pamplona polgármestere kedden bejelentette, hogy elmarad az idei San Fermín bikafuttatás – írja a Reuters. Az egyhetes nyári rendezvényre évről évre százezrek zarándokoltak el, idén a koronavírus-járvány keresztbe tett az őrült futásnak.
Belgiumban már 5998-an haltak meg a járványban
Belgiumban a közegészségügyért felelős hatóság bejelentése szerint 40 956 hivatalos fertőzöttet tartanak nyilván. Az elmúlt 24 órában 973 embernél lett pozitív a vírusteszt eredménye, közülük mintegy 650-en idősek otthonában fertőződtek meg. A járvány által legjobban sújtott régió továbbra is az északi Flandria, ahol 23 325 esetet tartanak nyilván. A déli országrészben, Vallóniában 12 884, amíg a brüsszeli régióban 4169 fertőzöttről tudnak hivatalosan.
Egy nap alatt 170 új haláleset történt a koronavírussal összefüggésben, 106 Flandriában, 36 Vallóniában és 28 a brüsszeli régióban. A fertőzés következtében március közepe óta 5998-an hunytak el az országban, 53 százalékuk idősek otthonában.
Több egymást követő napja 200 alatti a kórházba szállítottak mutatója is. Az elmúlt napban 172 fertőzöttet vittek ápolási intézménybe, és 107-en hagyhatták el a kórházat. Ez idáig 9002 a gyógyultak száma Belgiumban.
Hollandiában jelentősen csökkent az új igazolt fertőzöttek száma. Amíg az elmúlt két napban 1089, majd 1066 embernél lett pozitív a teszt eredménye, addig a friss bejelentés szerint 750 új esetet regisztráltak, ezzel 33 405-re emelkedett a bizonyított fertőzöttek száma.
Az elmúlt egy napban 75 beteget vittek kórházba, ez 35-tel kevesebb az előző napinál. Jelenleg 9779 embert ápolnak kórházakban. Csökkent a járványban elhunytak aránya is, eddig 3751-en haltak meg Hollandiában koronavírus miatt.
Luxemburgban a járvány további, jelentős lassulásáról adtak hírt kedden. A hétvégén 93 esetben jelentettek pozitív vírustesztet, keddre mindössze 8 új fertőzést regisztráltak. Az összesítés szerint jelenleg 3558 fertőzöttet tartanak nyilván. A járvány következtében az elmúlt 24 órában ketten vesztették életüket, az elhunytak száma ezzel 75-re emelkedett a nagyhercegségben. Eddig hivatalosan 637 ember gyógyult fel a betegségből.
A kormány sörétes puskával különadóztatja a kiskereskedelmet
A költségvetés szempontjából aprópénz, amit a kormány a kiskereskedelmi különadóból vár. Sok, amúgy is padlót fogott vállalkozásnak viszont hatalmas pluszteher. Az érv, miszerint a nagy nyereségű multikat sújtja, pedig egész egyszerűen nem igaz.
Rengeteg tesztre lenne szükség a járvány megállításához a WHO szerint
Nincs még vakcina, és úgy tűnik, fogalma sincs az Egészségügyi Világszervezetnek, hogy meddig tarthat a járvány. A hasonló helyzetek megelőzéséhez komolyabb politikai szándékra lenne szükség a jelenleginél.
Magyarország már csak a 89. a Riporterek Határok Nélkül listáján
Két helyet visszacsúsztunk a felhatalmazási törvény miatt.
Szeretettel Nagy-Britannia helyett Magyarországról: a távoktatás nem ismer határokat
Ilyen volt, ilyen lett – a nyitóképen a Manchesteri Egyetem campusa a járvány előtt, és most. Nagy-Britanniában tanuló sok-sok magyar egyetemista tért haza a koronavírus-járvány miatt, megpecsételve egy amúgy is hektikus, sztrájkokkal tűzdelt tanév sorsát.
Pótunokákat keresnek a magányos idősekhez
„Hogy tetszik lenni?” címmel indított kezdeményezést a Fesztivál Önkéntes Központ és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat. A program az otthonaikba kényszerült idős korosztályt köti össze olyan szabadidővel rendelkező lelkes fiatalokkal, akik aktív telefonos kapcsolattal társaságot tudnak biztosítani számukra.