Orbán magyar-azeri-román-grúz villamosenergia-szerződést fog kötni Bukarestben

A magyar miniszterelnök jövő szombaton utazik a román fővárosba.

  • hvg.hu hvg.hu
Orbán magyar-azeri-román-grúz villamosenergia-szerződést fog kötni Bukarestben

Orbán Viktor december 17-én Bukarestbe utazik, hogy aláírjon egy villamosenergia-hálózat kiépítéséről szóló szerződést – közölte vasárnap román kormányzati források alapján a román média. A találkozóról szóló információt Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke is megerősítette.

A szerződés értelmében Magyarország elektromos energiát kaphat Azerbajdzsánból Románián és Grúzián keresztül.

A Transtelex cikke szerint eseményen részt vesz majd Klaus Iohannis román államfő, Irakli Garibashvili grúz miniszterelnök, Ilham Aliyev azerbajdzsáni elnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke is. A lap emlékeztet: Orbán Viktor október végén fogadta Budapesten Irakli Garibasvilit, Grúzia miniszterelnökét, akivel akkor stratégiai partnerségi megállapodást írt alá.

Ezután Orbán Viktor kitett egy Facebook-videót is, amely egy lehetséges energetikai együttműködésről szólt. A miniszterelnök azt mondta: egy új, hatalmas villamosenergia-vezetékrendszert akarnak létrehozni, amely az energiát Azerbajdzsánból Grúzián és Románián keresztül hozná Magyarországra. Szerinte ezzel nagy mennyiségű földgázt tudnának kiváltani, olyan földgázt, amelyet most villamos energia előállítására használnak.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.