Rogán Antal azt állítja, ő is várja a választ arra, hogy miért került fel az USA szankciós listájára
A miniszter már felvette a kapcsolatot ügyvédekkel, és elő is készítették a beadványukat az amerikai pénzügyminisztériumnak.
hvg.hu
„Tisztelt miniszter úr, elfeledkezett valamiről. Magyarázatot kellene adnia az országnak, hogy mégis miért került fel ön az Egyesült Államok szankciós listájára a legsúlyosabb korrupció vádjával” – kérdezte Kálmán Olga DK-s országgyűlési képviselő Rogán Antalt (a videón 49:27-től).
Iratkozz fel szuper zenékért! @luxomux Támogatónk a hamarosan induló: Hangosjog.hu Bővebb információért kattints ide: https://hangosjog.hu/?src=EWFvqZXCtH8 Magyar Parlament – 2025. március 24., hétfő ⏰ Magyar Országgyűlés napirend: 📜 Mai parlamenti témák a közvetítésben: ⏰ Üléskezdés: 11:00 📜 Napirend előtt: Felszólalások 1️⃣ Kérdések: 12:30-14:00 2️⃣ Azonnali kérdések és válaszok órája: 14:00-15:00 🗣️ Napirend után: Felszólalások 📡 Kövessék élőben!
„Erre a kérdésre én is várom a választ” – jelentette ki Rogán, majd azt javasolta Kálmánnak, hogy az Egyesült Államok bukott demokrata politikusait kérdezze meg róla.
Az ügyvédek, akikkel konzultált a kérdésben, azt mondták neki, hogy ez egy meglehetősen sajátos ügy, mivel a pénzügyminisztérium nem közölt indokot. Rogán szerint azért nem, mert valójában egy politikai döntés áll a szankcionálásának hátterében.
Épp ezért lesz könnyű dolguk, hiszen egy politikai döntést politikai döntéssel lehet felülírni.
Mint arról annak idején mi is beszámoltunk, az amerikai szankciós listáról le lehet kerülni, tulajdonképpen a kérvényezőnek bizonyítania kell, hogy nem állnak már fenn azok a körülmények, amik miatt szankcionálták.
A listára került személyeknek – ebben az esetben Rogán Antalnak – a Pénzügyminisztérium Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatalánál (OFAC) kell kérvényeznie, hogy lekerüljön onnan. Abban részletesen le kell írnia, hogy miért is kellene törölnie az OFAC-nak a listáról. Ehhez benyújthat bizonyítékokat, hogy a listázáshoz nem áll rendelkezésre elegendő alap, vagy hogy a listára helyezést eredményező körülmények már nem állnak fenn.
Ezután az OFAC 15 napon belül válaszol, de ez csak az eljárás kezdete, az pedig, hogy meddig tart, nem tudható, mivel a hivatal még kérhet további információkat, tehet fel kérdéseket a listázottról. Ugyanakkor időigényesnek jellemezték a folyamatot.
A tájékoztatóban azt ígérik, hogy a felülvizsgálat során ellenőrizni fogják azokat az információkat, amelyek a listára helyezést megalapozták, és erről konzultálnak az illetékes minisztériumokkal is. Ha valakinek elutasítják a kérelmét, akkor utána ismét kérheti a listáról törlést, amikor új körülmény merült fel.
Noha a bankok – saját érdekükben is – kockázatelemzést végeznek, ha egy ügyfelük szankciós listára kerül, a jelek szerint Rogán Antal esetében a számlavezető bankja nem zárolta a miniszter számláit. Legalábbis képviselői fizetését nem kérte Rogán készpénzben kiadni, azt továbbra is bankszámlára utalja neki az Országgyűlés.
Élhetnek-e együtt valaha az izraeliek és a palesztinok? Mit gondol egy izraeli katona arról, akik nem akarják a gázai háborút? Földes András izraeli videóriportja erre is rákérdez, és azt is megmutatja, hogy milyen háború zajlik maguk az izraeliek között.