Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Egyesült Államok pénzügyminisztériumának tájékoztatója szerint akkor vesznek le valakit a szankciós listájukról, ha az illető bizonyítja, hogy már nem állnak fel azok a körülmények, ami miatt oda került. Rogán esetében amellett kellene érvelnie, hogy nem korrupt.
Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter kedden megjelent az amerikai pénzügyminisztérium külföldi vagyonellenőrzési hivatalának szankciós listáján. Az SDN-listáról az Egyesült Államok külügyminisztériuma külön útmutatót készített, hogyan lehet onnan törölni valakit.
Azt kiemelik, hogy a jogszabályokkal összhangban onnan le is lehet kerülni, évente több személyt is eltávolítanak onnan, ugyanakkor a döntés alapos felülvizsgálaton alapul és egyedileg értékelik. A szankciók végső célja nem a büntetés, hanem a viselkedés pozitív változása – írják.
A listára került személyeknek – ebben az esetben Rogán Antalnak – a Pénzügyminisztérium Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatalánál (OFAC) kell kérvényeznie, hogy lekerüljön onnan. Abban részletesen le kell írnia, hogy miért is kellene törölnie az OFAC-nak a listáról. Ehhez benyújthat bizonyítékokat, hogy a listázáshoz nem áll rendelkezésre elegendő alap, vagy hogy a listára helyezést eredményező körülmények már nem állnak fenn.
Ezután az OFAC 15 napon belül válaszol, de ez csak az eljárás kezdete, az pedig, hogy meddig tart, nem tudható, mivel a hivatal még kérhet további információkat, tehet fel kérdéseket a listázottól. Ugyanakkor időigényesnek jellemezték a folyamatot. A tájékoztatóban azt ígérik, hogy a felülvizsgálat során ellenőrizni fogják azokat az információkat, amelyek a listára helyezést megalapozták és erről konzultálnak az illetékes minisztériumokkal is. Ha valakinek elutasítják a kérelmét, akkor utána ismét kérheti a listáról törlést, amikor új körülmény merült fel.
Az amerikai pénzügyminisztérium keddi közleménye szerint Rogán Antal a magyarországi korrupcióban való érintettsége miatt került fel a listára.
David Pressman amerikai nagykövet nem sokkal a lista nyilvánosságra hozatala után tartott sajtótájékoztatót a témában. Ezen úgy fogalmazott: Rogán Antal pozícióját haszonszerzésre és saját és a pártjához hűséges emberek meggazdagítására használta fel. “Az Egyesült Államok többször is hangsúlyozta aggodalmait a korrupcióval kapcsolatban, ezeknek hangot is adtunk a kormány vezető tisztségviselőivel és már a kis falvak polgármestereivel folytatott megbeszéléseinken is” – tette hozzá Pressman.
A Rogán Antal vezetett Miniszterelnöki Kabinetiroda a szankció hírére azt közölte, hogy „január 20. után az Amerikai Egyesült Államoknak új kormánya és új elnöke lesz. Hivatalba lépésük után megtesszük a szükséges jogi lépéseket”.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.