A Tisza Párt országjárásának 33. napján Hódmezővásárhelyen mondott beszédet Magyar Péter csütörtök este a Szent István téren. A gyűlésen felbukkant Márki-Zay Péter, a város polgármestere, aki a 2022-es választások ellenzéki összefogását vezette. Ez nem meglepő, hiszen a politikus, már korábban is úgy nyilatkozott, hogy teljes szívvel támogatja Magyar Pétert.
A találkozás során Márki-Zay egy levelet is átadott Magyarnak, és szóban is megerősítette támogatását, írta egy péntek délelőtti bejegyzésében.
A levélben Márki-Zay felsorolja azokat a kormányzati intézkedéseket, amelyekkel véleménye szerint azért sújtják a várost, mert leváltották Lázár János korábbi polgármestert.
„Arra kértem Magyar Pétert, hogy a 2026-os választások után következetesen lépjen fel a korrupció és a politikai diszkrimináció ellen, valamint járjon közben azért, hogy Hódmezővásárhely utólag is megkaphassa a neki jogosan járó hazai és uniós forrásokat”- írta Márki-Zay.
Hódmezővásárhely ugyanis már több milliárdos projektet bukott el, mióta nem Lázár János a település vezetője.
Nyitókép: Facebook / Márki-Zay Péter