Öngyilkos lett egy borsodi középiskola tizedikes tanulója

A családja nem tudja, mi vezetett a fiatal végzetes döntéséhez.

  • HVG

Tragikus hirtelenséggel elhunyt az egyik tizedik osztályos diákjuk, erről adott hírt kedden a Tokaj-Hegyalja Egyetem Mezőgazdasági Technikum a közösségi oldalán. Azóta kiderült, hogy a fiatal szombat hajnalban az otthona erkélyéről vetette magát a mélybe.

A fiú gyászoló édesanyja azt írta: „Nem, nem szégyen. Én Lacikával kapcsolatban nem szégyenkezem. Kiugrott az erkélyről. Nem tudom, miért tette”.

A boon.hu beszámolója szerint a családja nem tudja, mi vezetett a fiatal döntéséhez.

Ha Ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőket segítő, ingyenesen hívható 116-123-as vagy 06 80 820 111-es telefonszámot!

„Az embert nézzük, ne az eseményt” – az öngyilkosságok megelőzésével társadalmilag is adósak vagyunk

A pszichiátriai szakmában az öngyilkosság az egyik legnehezebb, legfájdalmasabb kérdés, amivel foglalkozni kell, de össztársadalmi feladat is – erről beszéltek szakemberek az öngyilkosság megelőzésének világnapja alkalmából. Habár a számok alapján valóban történtek pozitív fejlemények az elmúlt évtizedekben, a hazai tendenciából két törés is kiolvasható, és az ellátórendszer súlyos problémákkal küzd.

Hozzászólások