Hiába mentek Gödre a Samsung-gyár az országot február eleje óta lázban tartó szennyezési ügyével kapcsolatos tájékoztatásért, mivel Kammerer Zoltán polgármester hirtelen megbetegedett az önkormányzat testületi ülése előtt – közölte Facebook-oldalán Rónai Sándor, a Demokratikus Koalíció (DK) országgyűlési képviselője csütörtökön. Kammerer 2023-ban függetlenként, de a Fidesz támogatásával győzött a polgármester-választáson.
Rónai hozzátette: Kammerert az utóbbi hetekben sem telefonon, sem személyesen nem lehetett elérni hivatalában, illetve a megkeresésekre sem reagált. A DK politikusa szerint nyilvánvaló, hogy a Fidesznek kényes az ügy, a polgármester pedig egyszerűen beijedt, ezért jelentett beteget, alpolgármesterét „küldve maga helyett” a képviselő-testület ülésére, amelyen sokan várnak választ a szennyezési ügy körüli kérdésekre.
A Telex február 9-én írta meg, hogy a kormánynak nem csak tudomása volt a Samsung gödi akkumulátor üzemének a dolgozók és a környéken élők egészségét is veszélyeztető szabálytalanságairól, de kormányülésen tárgyalta is a kérdést: hogy bezárják-e az előírásokat nem teljesítő üzemet. Végül erre nem került sor, a cikk állításait pedig a kormány és tagjai, valamint az illetékes kormányhivatal is tagadta. Azóta egyre több információ derült ki a gyár működésének visszásságairól, illetve azok eltussolásáról vagy hivatali szőnyeg alá söpréséről.
https://hvg.hu/itthon/20260212_godi-akkumulatorgyar-samsung-szennyezes-god-ert-video
Csütörtök reggel Magyar Péter közölt olyan felvételt, amelyen arról beszélnek, hogy a gyárban hogyan rejtették el a veszélyes hulladékokat a hatóságok előre bejelentett ellenőrzése előtt. A rendőrség később közölte: a felvétel közlését feljelentésként értékelték, és amiatt nyomozást indítottak.
https://hvg.hu/360/20260220_hvg-kornyezetszennyezo-iparpolitika-helyi-hangadok-valasztasi-eselyek-a-mereg-nyelve
Nyitókép: Kammerer Zoltán / Facebook