Csótány a krumpliban, kavics a szaftban – fellázadtak a budafoki szülők a menza miatt

Civil összefogás indult a XXII. kerületben a közétkeztetés miatt, az önkormányzat egyelőre lakossági tájékoztatót szervez.

  • HVG

Aláírásgyűjtést indított a XXII. kerületben egy civil csoport a közétkeztetési cég szerződésének felmondásáért, miután az óvodai és iskolai menzán az igénytelenség és a higiéniai hiányosságok mostanra elérték azt a szintet, ami a szülők szerint már közvetlenül veszélyezteti a gyerekek egészségét.

A Blikk úgy tudja, előfordult már, hogy a főtt krumpliban csótánytetemet találtak, a desszertként kiosztott körtén egy fülbemászó tanyázott, a borsos tokány szaftjából pedig hús helyett kavicsot kanalazott ki egy gyanútlan óvodás.

A szülők által közzétett fotók és bejegyzések szerint a probléma nem egyedi mulasztás, hanem rendszerszintű hiányosság eredménye. A rovarszennyezettség ugyanis ugyanazon a napon egyszerre több kerületi intézményben is jelentkezett, ami arra utal, hogy a hibát a központi főzőkonyhán követhették el, illetve az alapanyagok beszerzése során is megsértették az előírásokat. Elmondásuk szerint rendszeres, hogy a gyerekek éhesen maradnak.

A XXII. kerületi önkormányzat a lap megkeresésére azt válaszolta, hogy „lakossági tájékoztatót szerveznek, ahol a közétkeztetési szolgáltató és a szülők közvetlen párbeszédben oszthatják meg egymással a gondolataikat”.

A civil összefogás tagjai leszögezték, hogy ha a kerület vezetése nem ír ki új, szigorúan ellenőrzött közbeszerzést, a legfelsőbb hatóságokhoz és a nyilvánossághoz fordulnak, mert nem hajlandók megvárni, amíg az igénytelenség miatt az első gyerek kórházba kerül.

Címlapképünk illusztráció.

Hozzászólások