Kövér László fényűző házelnöki rezidenciájáról osztott meg képeket Forsthoffer Ágnes

Forsthoffer Ágnes házelnökként inkább egy 70 négyzetméteres szolgálati lakást igényelt. És azt is bejelentette, hogy a júniusi hiányzások miatt már fog levonni képviselői fizetésekből.

  • HVG

Eddigi házelnöki működésével kapcsolatban visszajelzést adó bejegyzést osztott meg hétfő este Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke, aki Sulyok Tamás elmozdítása folytán hétfőtől ideiglenesen a köztársasági feladatokat látja el, így keddtől kezdve Hallerné Nagy Anikó helyettesíti az Országgyűlés élén.

https://www.facebook.com/forsthofferagnes/posts/pfbid029zjfFFyftyQ4Ej4ARREy88eAwec4QtF7u36ikcUwMV9Wx2DqB8KqqcipwikCWwDgl

Bejegyzésében többek között arról írt a házelnök, hogy bár a parlamenti viselkedési normákkal kapcsolatban eleinte bízott a frakciók megállapodásában, illetve nem látja értelmét a több milliós bírságok kiszabásának, azt már szükségesnek látja, hogy a Házszabályt „finomhangolják” az ősszel. „Cél a munka hatékonysága és reális fegyelmi szabályok és szankciók megállapítása” – fogalmazott, majd az ülések menetét több alkalommal megzavaró videózást kifogásolta.

A házelnöki működésével kapcsolatban arra is kitért, hogy „június hónapot illetően az indoklás nélküli hiányzásokat már nem tudtam elfogadni, ezért bizonyos esetekben sor fog kerülni képviselői illetmény csökkentésre”.

A bejegyzés egyik legérdekesebb része azonban a házelnöki poszttal járó javadalmazás kérdése, amellyel kapcsolatban Forsthoffer nem csak azt említette, hogy a Tisza-frakcióval együtt megszavazta a képviselők és tisztviselők jelentős fizetéscsökkentését, ami a házelnök esetében 35 százalékos csökkentést jelentetett, de például magánhasználatra szánt hivatali gépjárművet sem vett át. Illetve utalt elődje, Kövér László „fényűző, több száz négyzetméteres elnöki rezidenciájára” is, amelyről a kommentek közt fényképeket is megosztott.

https://hvg.hu/ingatlan/20170405_majdnem_400_millio_mehetett_mar_el_kover_uj_rezidenciajara_es_messze_nincs_meg_kesz

Igaz, ezekből még nem igazán rajzolódik ki teljes kép az egész ingatlanról, inkább csak a múlt századot idéző stílusa és prémium minőségű anyaghasználata sejlik fel.

Forsthoffer Ágnes / Facebook

Ehelyett Forsthoffer Ágnes egy 70 négyzetméteres szolgálati lakást igényelt, amit őszre kaphat meg.

Fényűző hézelnöki rezidencia Forsthoffer Ágnes fotóján 2026. 07. 20.
Forsthoffer Ágnes / Facebook

Nyitókép: Forsthoffer Ágnes / Facebook

Hozzászólások