Jövő keddig 11 milliárd forintos támogatást kap ezer termelő

Március közepén kapják meg a támogatást azok a gazdálkodók, akik 2010-ben az egységes kérelem keretében elkülönített cukortámogatást és termeléshez kötött rizs nemzeti kiegészítő támogatást (top-up) igényeltek a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivataltól (MVH). Ezzel egy időben érkeznek az agrárkár-enyhítési juttatások is.

  • hvg.hu hvg.hu
Jövő keddig 11 milliárd forintos támogatást kap ezer termelő

Cukortámogatás keretében több mint 11 milliárd forintot fizet ki a hivatal közel ezer gazdálkodónak, akiknek a területalapú támogatási kérelmét az MVH jóváhagyta, és a jogszabályban foglalt feltételeket teljesítették. Az összegeket várhatóan a hónap közepétől utalják. A támogatás célja a cukorrépa termelők árbevétel-kiesésének kompenzálása.
A rizstermelők már a napokban megkapják a hektáronként 58 304 forint kifizetéssel járó támogatást, így összesen mintegy 200 millió forinthoz jutnak, áll a hivatal közleményében.

Március 15-ig az agrárkár-enyhítési összegeket is kifizeti a MVH 5300 egyéni termelő és vállalkozás részesül összesen 4,2 milliárd forintos támogatásban, ami fagy-, belvíz-, illetve jégeső okozta károk enyhítésére használható fel. A teljes összeg a kárenyhítési rendszerhez csatlakozott termelők 2,1 milliárd forintos befizetéséből, valamint az ehhez ugyanekkora összegben biztosított költségvetési hozzájárulásból áll.

 

 

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.