Nem lettek drágábbak a légkondicionálók

Gyengén indult az idén a klímapiac, de a múlt hónapban 20-30 százalékkal is nőhetett a forgalom a tavaly azonos időszakihoz képest, miközben az árak nem emelkedtek az elmúlt évben - írta a Világgazdaság kedden.

Nem lettek drágábbak a légkondicionálók

A lap összeállítása szerint általában két hét egybefüggő kánikula után ugrik meg a kereslet, tavaly azonban nem volt ilyen időszak. A Magyarországon eladott klímaberendezések 85 százaléka nagyjából fele-fele arányban 50-70 ezer forintos "belépő" kategóriájú modell, illetve 100-150 ezer forintos, középkategóriájú, de azért korszerű, alacsony energiaigényű inverteres készülék.

A legfelső kategóriájú, 200 ezer forint feletti klímák adják a piac 15 százalékát. A kültéri egységgel rendelkező, úgynevezett split klímák esetén a vevőknek beltéri egységenként 50-90 ezer forintos felszerelési költséggel is számolniuk kell - jegyzi meg a Világgazdaság.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.