Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Egy nyáron elfogadott jogszabályra hivatkozva kitiltottak egy magyar céget Franciaországból, mert úgy ítélték meg, hogy a vállalat éhbérért dolgoztatja munkásait. A VS.hu információi szerint a jogszabály lehetővé teszi, hogy a francia helyhatóságok az alkalmazottakkal való rossz bánásmód okán felfüggesszék külföldi cégek működését.
A magyar cég szerint azonban csak a francia állam lép fel hazai piacának védelme érdekében, amit egyébként az uniós jogszabályok tiltanak. Az esetet a Le Figaro is felkapta: a dél-franciaországi Aquitaine prefektusa felfüggesztette a magyar OLP-TECH Kft. tevékenységét, mert úgy találták, hogy az 31 magyar munkavállalóját elfogadhatatlan feltételekkel foglalkozatta napelemparkjának kivitelezése során – írja a VS.hu
A francia hatóságok szerint a magyar vállalkozás óránként – a Franciaországban minimális 9,53 helyett - 2,22 eurót fizetett, ráadásul 11 és fél órában dolgoztatta munkásait a hét hat napján. Az OLP-TECH tulajdonos-ügyvezetője, Orbán György a VS.hu-nak elmondta, hogy a franciák csak azt a munkaszerződést vették alapul, amelyet a dolgozóikkal a magyarországi munkavégzésre kötöttek, és figyelmen kívül hagyták azt a kiegészítést, amely további napi 50 eurót állapít meg külszolgálati díjként. A cég most a banki átutalások másolatával igyekszik bizonyítani igazát.
A hatóságok azt sem hitték el, hogy a cég fizeti a dolgozók szállását és útiköltségét. Orbán György ugyanis azt állítja, hogy nem csak hogy ő fizeti a szállást, de dolgozói olyan lakóparkban kaptak szállást, ahol valamennyi lakás összkomfortos, mindenkinek külön szobája van, és a lakóparkban uszoda és szauna is működik.
Az OLP-TECH egy 300 millió eurós beruházása kerülhet így veszélybe. Ezért egy francia leányvállalat bejegyzésével próbálják megoldani a problémát, így vélhetően már a francia adóbevételeket dagasztva és néhány francia munkavállalót alkalmazva véghez tudják vinni a megbízást.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
A járművek hivatalosan „kulcsos autók”, azaz megfelelő vezetői döntés esetén bármelyik dolgozó használhatja – például az elnökség tagjai is.
Rohadéknak és elmebetegnek nevezte a fideszes publicista a jogtudóst.
A tiltakozókat arról kérdeztük, mit szimbolizál nekik a hatvanpusztai uradalom, és mire költenék a több tízmilliárdot, amibe a felújítása került.
A hűvös idő enyhítette a helyzetet, de már érkeznek is az új lárvagenerációk.