Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Régi fogyasztói vágyat teljesít az IKEA: beindítja online piacterét mindenhol, ahol fizikai áruház is működik. Azt nem tudjuk, hogy húsgolyót is visznek-e házhoz?
A Tescóhoz hasonlóan az IKEA is beleáll a nyitvatartási háborúba: a svéd bútoróriás beindítja webáruházát minden olyan országban, ahol fizikai üzlet is működik – így Magyarországon is. Jelenleg a legtöbb nemzeti IKEA-honlapon csak csekkolni lehet a termékeket, de házhoz szállítást nem lehet rendelni, kivéve a régóta működő piacokat, mint a svéd, a francia vagy a kanadai – derül ki a társaság közleményéből, amit a 444.hu is megtalált.
"Gyorsítjuk a vállalat átalakítását, terveink szerint pár éven belül igazi többcsatornás értékesítést hozunk létre, így nagy erőkkel fejlesztjük az internetes kereskedelmet is" – közölte Peter Agnefjall, az IKEA-csoport vezérigazgatója. Részleteket egyelőre nem közölt szerdai közleményében a vállalatcsoport, annyi azért kiderült, hogy Inter Ikea Systems nevű cégébe von össze több, jelenleg különálló egységben működő tevékenységet, hogy kiemelten tudja fejleszteni az áruházi és az online kereskedelmét.
A házhoz szállítós vásárlás kezdetének várható időpontjáról nem közöltek információt, mint ahogy arról sem, milyen termékek körére terjed ki az internetes áruház, így azt sem lehet tudni, hogy svéd húsgolyót vagy lazactálat hoznak-e ki.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.