Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Meleg, napos nyár esetén 2-2,5 százalékkal is nőhet idén a vezető magyar sörgyárak által értékesített sör mennyisége, amely tavaly 6,7 millió hektoliter volt – írta a Világgazdaság.
A fesztiválok és a sportesemények mellett a gasztronómia is egyre inkább élénkíti a fogyasztást – mondta a VG-nek Schillinger Attila, a Magyar Sörgyártók Szövetségének (MSSZ) elnöke.
Hozzátette, arra számít, hogy idén 10-12 százalékkal bővül a drágább, prémium- és szuperprémium sörök kategóriája. Tavaly ugyanúgy 6,1 millió hektoliter volt a hazai sörfogyasztás, mint 2015-ben, az export 40 százalékkal nőtt.
Az MSSZ tagjai 72,5 milliárd forintot fizettek be a költségvetésbe 2016-ban, ebből jövedéki adó formájában 42 milliárdot.
Schillinger Attila szerint viszont komoly gondot okoz a sörgyártóknak, hogy egy egységnyi sör árának 42 százaléka adó.
A költségvetés a magyarországi sörgyártók által megtermelt GDP 83 százalékát vonja el különböző adók és járulékok formájában, míg más iparágakban ez az elvonás 50 százalék körüli.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Veszélyt jelent a német demokráciára az alkotmányvédelmi hivatal hároméves vizsgálódásai alapján a szélsőjobboldali AfD, a betiltása azonban közel sem biztos, és visszafelé is elsülhet. Kik az igazi és kik a papírnémetek a párt szerint?
Sok emberéletbe fog kerülni, de a pacifizmus nem vezet békéhez Putyinnal szemben – figyelmeztet az egyik legbefolyásosabb német politikatudós.