Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A felcsúti polgármester szerint fizikai képtelenség, hogy egyetlen forintot is ellopjanak a tao-támogatásokból.
Fizikai képtelenség, hogy egyetlenegy forint is bárhova elfolyjon – ezt nyilatkozta Mészáros Lőrinc a tao-támogatásokról a Hír Televíziónak. A felcsúti polgármester szerint annyira szigorúan ellenőrzik a tao-pénzek felhasználását, hogy nem lehet csalni.
Mészáros – aki az eddigi legtöbb támogatást megszerző Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány elnöke – arról is beszélt: hiába kötelezte őket bíróság, hogy árulják el, kiktől kaptak 14 milliárd forintot, nem hajlandóak erre. Az alapítványnak nincs titkolnivalója, de egy üzleti partnernek már kényes kérdés lehet, hogy anonim maradjon – mondta, ezért csak akkor adnák ki az adatokat, ha a Kúria is erre kötelezi őket.
A Transparency International egy elemzésében arra jutott: a tao-kedvezmény (amely a kormány szerint nem közpénz, a bíróság szerint viszont az) a korrupció melegágya, teljesen átláthatatlan, összefonódásokhoz vezet, ráadásul irracionális fejlesztésekre ösztönöz.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A kormány minden eszközzel segítené a kedvenc cégeit, hogy Montenegróban is megrendelésekhez jussanak. A nagy kérdés: mindez mennyi adófizetői pénzbe kerül, és mennyi gazdasági haszna lesz.
Pannonhalmán mondta el augusztus 20-i ünnepi beszédét a Tisza Párt elnöke.
Kína és Oroszország is részt venne a kidolgozásban, dobta fel az orosz külügyminiszter.
A rendőrség ugyanakkor nem akarja elárulni, hogy milyen bűncselekmény gyanújával indítottak eljárást.