El akarhattak tussolni egy munkahelyi balesetet egy budapesti építkezésen

Az egyik munkás kezét bekapta a betonozó gép, de a főnöke nem segített.

  • hvg.hu
El akarhattak tussolni egy munkahelyi balesetet egy budapesti építkezésen

Betonozó gép kapta be egy munkás kezét, aki szerint a főnöke megpróbálta eltussolni a balesetet - számolt be az RTL Klub Híradója.

A 47 éves, háromgyermekes családapa azt mondta, egy Budapest belvárosi építkezésen történt a dolog, épp egy zsák cementet rakott a betonozó gépbe, amikor megcsúszott, a gép pedig bekapta a kezét. Egyik ujját levágta a gép, de másik kettőt is amputálni kell, így nem tud dolgozni.

A férfi azt mesélte a csatornának, hogy a baleset után a főnöke segítséget ígért, de végül csak húszezer forintot adott neki és a párjának. 

A munkás végül feljelentést tett, jelentette az esetet a rendőrségnek és az illetékes kormányhivatalnak is, akik kivizsgálják az ügyet.

A csatorna megkereste az építkezés fővállalkozóját, aki annyit közölt, hogy az ő munkatársukkal nem történt baleset az építkezésen, de számos alvállalkozó is dolgozik az épületen. Az alvállalkozók nem reagáltak a megkeresésre.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.