Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Egészségügyi szolgáltatásokat is nyújtott volna az a hotel, amit még az előző évtizedben húztak fel a baranyai Villánykövesden. Ötödik éve áll félkészen a szálló.
Ötödik éve áll üresen, félkészen, kihasználatlanul egy, az eredeti tervek szerint egészségügyi szolgáltatásokat is kínáló wellnesshotel Villánykövesden, aminek felhúzásához 780 millió forintos uniós és állami támogatás érkezett korábban.
A hotelről, amiről az Átlátszó tavaly is írt, Hadházy Ákos független ellenzéki képviselő tett közzé friss képeket vasárnap. Mint a politikus írta, a soha el “már rég vissza kellett volna venni a háromnegyed milliárdot. De valamiért semmilyen szabálytalansági eljárás nem történt.”
A hotellel kapcsolatos tavalyi Átlátszó-cikkből kiderül, hogy az eredeti építtető cég 2018-ban már felszámolás alatt állt.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.