Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Annak ellenére esett nagyot a magyar ipar teljesítménye, hogy a két legfontosabb ágazat nőni tudott.
Az egymást követő hetedik hónapban is gyengébb volt a magyar ipar teljesítménye, mint egy éve ilyenkor, júliusban a munkanaphatástól megtisztított szám szerint 2,5 százalékos volt a visszaesés – erősítette meg a Központi Statisztikai Hivatal a múlt héten kiadott első becslését. Most részletesen is közzétették, hogyan állt össze ez az adat.
Ahogy már hónapok óta, most is annak ellenére esett az ipar teljesítménye, hogy a két legnagyobb ágazatban jelentős növekedést mértek. A járműipar termelése 14,4 százalékkal nőtt (ezen belül az autógyártásé 21, az alkatrészgyártásé 9,2 százalékkal), a villamos berendezések gyártása pedig 9,8 százalékkal volt nagyobb, mint egy éve. Utóbbit az akkumulátorgyártás húzta fel, abban 24 százalékos volt a növekedés.
Ezeken kívül még a gyógyszeriparban mértek növekedést (nem is kicsit, 21 százalékosat), minden más szektor viszont csúnyán visszahúzta az ipart. Az elektronikai termékek gyártása például 5 százalékkal esett vissza, az élelmiszeripar pedig 9,3 százalékkal. A gumi és műanyag gyártása 20, a fémfeldolgozás 12,2, a kőolaj-feldolgozás pedig 25 százalékkal zuhant vissza.
Vagyis megmaradt a magyar ipar nagy kettőssége, amely az egész évet meghatározza: a Magyarországon gyártott vagy összeszerelt termékeket el lehet még adni külföldre, a belföldi piac viszont gyengélkedik.
Külföldre 0,5, Magyarországra viszont 16,4 százalékkal kevesebb árut sikerült eladni idén január és július között, mint 2022 első hét hónapjában.
Az ipari termelés az év egészében eddig 4,5 százalékkal csökkent 2022 január-júliusához képest. Az egyetlen jó hír a számok között az, hogy havi alapon, júniusról júliusra már 2,8 százalékos növekedést mért a KSH.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.