Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Van az a céges beszámoló, amelyben az a meglepő, ha nem látszik benne semmi érdekes.
Semmi különös nem történt az IBC-Projektnél – és a vállalat 2023-ról szóló, most leadott éves beszámolójában épp ez az újdonság. Ez az a 100 százalékban Tiborcz István tulajdonában álló cég, amely már évek óta stabilan nulla forint árbevételt produkál, mégis néha milliárdos nyereséget tud felmutatni, máskor pedig ugyanilyen nagy osztalékot fizet.
Az elmúlt néhány év így nézett ki az IBC-Projektnél:
Annak, hogy a hivatalosan ingatlanok bérbeadásával és üzemeltetésével foglalkozó cég árbevétel nélkül is hozhatott több évben profitot, az a magyarázata, hogy más vállalatoktól osztalékot kapott.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.
Novák Előd szerint a Fidesz hülyét csinál magából.
Hosszú hallgatás után jelentkezett a kormányközeli közvélemény-kutató.
A műsorvezető kiáll a szombati felvonulók mellett és drukkol, hogy békés legyen a rendezvény.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A jelentős indulótőkével is megtámogatott alapítvány már dátumot sem mond, mikorra várható a régóta ígért beruházás.