Kína szintet lépett: kitiltja az Nvidiát

Megtiltják a kínai techcégeknek, hogy az Nvidiától vásároljanak.

  • HVG

A Kínai Kibertér Igazgatóság megtiltotta az ország techcégeinek azt, hogy az Nvidia chipjeiből vásároljanak – írta meg a Financial Times. Néhány órával később a Reuters már arról számolt be, hogy a Huawei új terveket mutatott be arról, hogy hosszú távon miként pörgetné fel a saját chipgyártását.

Augusztusban még csak ajánlást kaptak a kínai techcégek, hogy ne vásároljanak az Nvidiától, de az, hogy a szektor szabályozásáért felelős hatóság most a tiltás mellett döntött, az eddigihez képest szintlépést jelent.

A világ legértékesebb vállalata az amerikai és a kínai kormány közé szorult. Az USA kormánya még áprilisban blokkolta bizonyos mesterségesintelligencia-chipek exportját Kínába, augusztusban viszont megállapodott az Nvidiával arról, hogy a cég újra értékesítheti egyes MI-chipjeit a kínai piacon, cserébe a bevétel 15 százaléka az amerikai államkasszába folyik be. Erre válaszul a kínai állami média kémkedéssel vádolta meg az Nvidiát. Ekután Kínában pár napja egy újabb vizsgálat indult az Nvidia ellen, mert úgy találták, hogy a cég megsértette a monopóliumellenes törvényt a 2020-as felvásárlással.

Hozzászólások