Dakota Johnson a szexjelenetek forgatásáról: Nem szexi, és nem jó érzés

A színésznő számos erotikus jelenetben szerepelt már, de intimitáskoordinátorral csak a legutóbbi filmje során dolgozott.

  • HVG HVG
Dakota Johnson a szexjelenetek forgatásáról: Nem szexi, és nem jó érzés

Nem szexi. Nem jó érzés

– mondta egy interjúban Dakota Johnson arról, milyen élmény színésznőként szexjelenetet forgatni. Johnsonnak már számos alkalommal volt része ilyenben, javarészt A szürke ötven árnyalata-trilógiában, amely a világhírt is meghozta neki.

Az erotikus és meztelen jelenetek igényelnek egyfajta mentális rákészülést, amiről azt mondta: szerinte ez függ az általa megszemélyesített karaktertől, de attól is, hogy ő maga hogyan érzi magát a testében, amikor megmutatja. „Anyukám arra nevelt, hogy legyek büszke a testemre, és szeressem. Ezért mindig is nagyon hálás voltam neki. Különösen a munkámban veszem hasznát” – fogalmazott a Variety cikke szerint.

Azt is hozzátette, hogy 15 éves karrierje alatt intimitáskoordinátor csak a legutóbbi filmje során segítette a munkát, de nagyon jó élmény volt vele dolgozni, sok szempontból megkönnyítette a forgatást.

Arról, hogy miért van szükség intimitáskoordinátorra, a Hunyadi-sorozat kapcsán is szó volt mostanában. A főszereplő, Kádár L. Gellért például arról beszélt, hogy a szexjelenetek forgatása különösen kényes helyzetbe hozta őket, Egyed Bea, a produkció intimitáskoordinátora pedig azt mondta: az a feladata, hogy képviselje a színészeket, és vigyázzon rájuk.

A Hunyadi showrunnere a meztelen jelenetekről: Mindenki profi és bevállalós volt

A produkció intimitás-koordinátora elmondta, mire figyeltek az erotikus jelenetek forgatásakor, amelyekből van bőven a sorozatban.

Kormány: Bezzeg a Pride-ra van pénz!

A kormány arra reagált, hogy Karácsony Gergely bejelentette: a főváros rendezi a Szivárvány Misszió Alapítvánnyal a Budapesti Büszkeség nevű rendezvényt.