Barcelona: Guardiola torpedózta meg Özil leigazolását

A Real Madrid 15 millió euróért szerezte meg a német Mesut Özilt a Werder Brementől, a Barcelona viszont feleennyiért is leigazolhatta volna. Ha a katalánok trénere nem mondott volna nemet.

  • hvg.hu hvg.hu
Barcelona: Guardiola torpedózta meg Özil leigazolását

A 2010-es futball-világbajnokság egyik felfedezettje, a német-török Mesut Özil átigazolása a nyár végén téma volt a Barcelona futballcsapatánál, a katalán sportlapok nem egyszer már biztosra vették a középpályás érkezését.

Végül azonban José Mourinho szerezte meg a Real Madrid számára, méghozzá 15 millió euróért. A sport.es értesülései szerint a Barca feleekkora összegért, 7,5 millió euróért is leigazolhatta volna a 21 éves középpályást, de Josep Guardiola vezetőedző kijelentette: nem illik a csapatába, nem tudja beilleszteni, mivel ő az eredeti tervei szerint még most is Cesc Fàbregast képzeli el azon a poszton.