Hazai sikerrel folytatta a nyolcmérkőzéses Európa-bajnoki selejtezősorozatot hétfőn a magyar férfi kosárlabda-válogatott, negyedik mérkőzésén 77-64-re legyőzte Ciprust Pécsen.

A selejtezőben három mérkőzés után 1/2-es győzelem/vereség-mérleggel álló magyarok eleinte nem bírtak az eddig nyeretlen ciprusiakkal, akik - némi meglepetésre - döntetlenre hozták a küzdelmes nyitónegyedet.

A folytatásban aztán Tóth Ádám zsákolásával 29-23 lett, ám ezután az ellenfél kihasználta a háromperces hazai "kosárcsendet", és az amerikai születésű Anthony King révén felzárkózott. A félidő - melyben a csapatok összesen csaknem húsz triplakísérletet rontottak el - hajrája egy 9-0-ás rohammal Lóránt Péteréké lett, így a nagyszünetben 39-30 volt az állás.

A házigazdák lendülete térfélcsere után is megmaradt, az Olaszországba szerződött Lóránt és a spanyol Manresában légióskodó Hanga Ádám vezérletével a válogatott hamarosan 15 pontos előnyre tett szert (59-44). A ciprusiak hasztalanul próbáltak tíz ponton belülre kerülni, Rátgéber László szövetségi kapitány együttese a mindössze egy értékesített tripla ellenére tartotta a különbséget.

Az összesen csak három triplát hozó találkozó magabiztos magyar sikerrel zárult, a meccs hőse a 25 pontot és 7 lepattanót gyűjtő Lóránt Péter lett. A 2/2-es mérlegnél tartó magyarok csütörtökön Ukrajnát fogadják ugyancsak Pécsen. A csoportokból az első két helyezett, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai kontinenstornán.

Tegyünk közösen azért, hogy a propaganda mellett továbbra is megjelenjenek a tények! Ha neked is fontos a minőségi újságírás, kérjük, hogy támogasd a munkánkat.
Visszakövetelik a Mona Lisát? Francia-olasz minikrízist okozott a Leonardo-évforduló