A kudarc ellenére sem váltak meg Morten Olsentől

A dán labdarúgó-válogatott ugyan nem jutott ki a 2014-es, brazíliai világbajnokságra, Morten Olsen szövetségi kapitány szerződését mégis meghosszabbították 2016-ig.

  • MTI MTI
A kudarc ellenére sem váltak meg Morten Olsentől

A dán szövetség hat hónapon át keresett szakembert a posztra, illetve konzultált szakértőkkel, végül úgy döntött, további lehetőséget biztosít Olsennek, aki az egyik legrégebb óta foglalkoztatott szövetségi kapitány a világon.

"Nagyon büszke vagyok arra, hogy a szövetség ismét megtisztelt a bizalmával" - jelentette ki Olsen, aki 2000 óta irányítja a dán nemzeti együttest.

A dánok az olaszok mögött második helyen végeztek világbajnoki selejtezőcsoportjukban 16 ponttal, de ez kevés volt ahhoz, hogy pótselejtezőt játszhassanak a vb-részvételért.