Húsz évvel ezelőtti, még Carl Lewis-szal felálló váltó rekordja dőlt meg.

A jamaikaiak 4x200 méteres férfiváltója Yohan Blake vezetésével 1:18.63 perccel megdöntötte a húsz évvel ezelőtt felállított világcsúcsot a pekingi nemzetközi atlétikai versenyen.

A jamaikaiak 5 századmásodperccel múlták felül a korábbi rekordot, amelyet a Carl Lewis vezette amerikai csapat állított fel még 1994-ben. "Tudtuk, hogy idejöhetünk és megszerezhetjük ezt a érmet és új világcsúcsot állíthatunk fel" - mondta az olimpiai ezüstérmes Yohan Blake. Usain Bolt, a síkfutás többszörös világcsúcstartója és olimpiai bajnoka nem futott a jamaicai csapatban.

A második helyen St. Kitts és Nevis végzett 1:20.51 perccel, Franciaország csapata pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel 1:20.66 perces eredményével, miután az amerikai kvartettet kizárták.

Müller: Adatszolgáltatási torlódás miatt lett annyi új fertőzött