Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Már az első félidőben beállította a végeredményt a Barcelona.

Szerda este a Ferencváros az FC Barcelona csapatát fogadta a Puskás Arénában a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában. A két csapat első meccsén 5-1 lett az eredmény.

A katalán csapat komoly iramot diktált már az első percektől kezdve, a Fradi ki sem tudott jönni a kapuja elől. A két csapat közti különbség három góllal mutatkozott meg az első félidőben, úgy, hogy például Messi és Coutinho is hiányzott a Barcából.

A második félidőben visszavett a tempóból a Barcelona, a Ferencváros próbálkozott a szépítéssel, de nem sikerült. Sőt, ha Dembélé nem szórakozza el a helyzeteit, akkor még több góllal nyerhetett volna a vendég együttes. A másik meccsen a Juventus 3-0-ra verte a Dinamo Kijevet.

A G csoportból a százszázalékos Barcelona és a második Juventus is továbbjutott már (bár az első hely sorsa még nem dőlt el), az FTC és a Dinamo Kijev a harmadik helyért csatázik, amellyel tavasszal az Európa-liga legjobb 32 együttese között lehet folytatni a nemzetközi szereplést.

A csoport állása: 1. Barcelona 15 pont, 2. Juventus 12 pont, 3. Dinamo Kijev 1, 4. Ferencváros 1.

1. perc: Elkezdődött a meccs. A Barcelona kőkeményen letámadja a Fradit.

5. perc: Dest adott be balról, Braithwaite az ötös sarkánál megelőzte Blazicot, de végül a kapu mellé ment a lövése. Ez veszélyes volt.

10. perc: Teljesen beszorul a Ferencváros, nem nagyon jártak még a katalánok térfelén.

13. perc: Isaelt kis híján sikerült kiugratni, de rosszul vette át a labdát, oda a lehetőség.

14. perc: Vezet a Barcelona! Griezmann kapott a baloldalról egy beadást Jordi Albától, a francia csatár egészen elképesztő mozdulattal rúgta be Dibusz kapujába a labdát. 0-1

18. perc: Trincao perdított a kapu mellé egy baloldali beadás után. Nagyon szellős a Fradi védelme.

20. perc: Újabb Barcelona gól, ismét balról érkezett a labda, most Braithwaite rúgta közelről a hálóba a labdát. 0-2

26. perc: Vezet a Juventus a Dinamo Kijev ellen.

©

27. perc: Frimpongot futotta le Braithwaite, akit a ferencvárosi hátvéd felrúgott, 11-es.

28. perc: Dembélé a kapu bal oldalába rúgja a büntetőt, Dibusz a másik irányba mozdult. 0-3

34. perc: Braithwaite tarthatatlan, egy bal oldali beadást pörgetett a kapu mellé.

35. perc: Szabadrúgáshoz jut a Ferencváros 25 méterre a Barca kapujától, de Uzoni beadását kifejelik, utána már les. Az ellentámadásból kis híján megszerezte Braithwaite a második gólját. Frimpong szinte levette neki a labdát, a csatár lövését Dibusz szépen védte.

©

41. perc: Uzoni elől kell mentenie a katalán kapu előtt Albának, oda a lehetőség.

45. perc: Vége az első félidőnek. A Barcelona teljesen megérdemelten vezet három góllal, más dimenzióban fociznak, mint a Ferencváros.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

50. perc: Ferencvárosi helyzet! Heister beadását Nguen 10 méterről Minguezába lőtte, a lecsorgót Sigér szedte össze, de a jobb felső mellé csavarta a labdát.

55. perc: Már nem erőlteti a letámadást a Barcelona, de azárt Dembélé elindult, és miután mindenkit lefutott, illetve kicselezett, az oldalhálót találta telibe.

59. perc: A másik meccsen már kettővel vezet a Juventus.

63. perc: Egymásután két szöglethez jut a Fradi, nem lett helyzet belőle. A magyar csapatnál többet van a labda a második félidőben, a Barcelona kényelmes játékra váltott a háromgólos előny birtokában.

66. perc: Ismét Dembélének támadt kedve megkavarni a Fradi védelmét, újra az oldalhálót találta el.

©

72. perc: Lovrencsics kapott jó labdát a bal oldalon, amit egyből beadott középre, Baturina tisztán fejelhetett, Neto vetődve hárított. Óriási helyzet volt.

76. perc: Dembélé engedett el egy lövést olyan 24 méterről a bal alsó irányába, Dibusz szépen hárított.

79. perc: A Barcelona ismét pörög, Pjanic engedett el egy bombát 18 méterről középről a bal alsó felé, nem sokkal tévesztette el a kaput.

83. perc: A Barcelona elszórakozik egy hatalmas helyzetet. Puig és Dembélé nem tudta eldönteni melyikük lőjön gólt, miután Blazic eladott labdája után elindultak a kapu felé. A passzolgatásuknak az lett a vége, hogy Blazic visszaért és mentett.

88. perc: Harcol a becsületgólért a Fradi, de egyelőre nem sikerül begyötörni a labdát.

93. perc: Dembélé kis híján berúgja a negyediket. Dibusz rosszul jött ki egy beadásra, de a Barca csatára melléemelte.

Vége a mérkőzésnek! A Juventus szintén 3 góllal nyert a másik meccsen.