szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Az állam eddig finanszírozta a stadion üzemeltetését, idén azonban egyelőre még nem született döntés erről, az önkormányzat pedig nem akarja kifizetni a bérleti díjat.

Sok minden megváltozott azóta, hogy 2017-ben átadták a Szombathelyi Haladás új stadionját, a 15 milliárd forintból épült Haladás Sportkomplexumot, benne a 8656 fő befogadására alkalmas stadionnal: a klub az NB I-ből a harmadosztályig zuhant, a volt tulajdonos Homlok Zsolt pedig elvált Mészáros Lőrinc lányától.

A 15 milliárd forintból épült Haladás Sportkomplexum
MTI / Varga György

A szezon elején még az NB III-as indulás is kérdéses volt, miután megszűnt a klub mögötti Szombathelyi Haladás Kft., végül az önkormányzati Haladás 1919 Labdarúgó Kft. vette át az indulási jogot, a nehézségek azonban ezzel sem múltak el, a klub gyűjtést indított tetemes adótartozása visszafizetésére, amihez a válogatott középpályása, a szombathelyi nevelésű Schäfer András is hozzájárult.

Ősszel még a Sportkomplexumban játszotta hazai meccseit a csapat, most azonban úgy tűnik, hogy a stadion tavasszal üresen marad, a mérkőzéseket pedig a közvetlen szomszédságában, a Kondics/Kenderes utcai füves pályán rendezhetik meg – erről Czeglédy Csaba önkormányzati képviselő írt a Facebook-oldalán.

Czeglédy Csaba

❗️Haladás – a stadion használata A Haladás szeretete, a szurkolói összefogás és pár ember lehetetlent nem ismerése megmentette a szombathelyi labdarúgást és annak részét jelentő utánpótlásképzést….

A váltásra azért kerülhet sor, mert a klub nem tudja fizetni a komplexum üzemeltetőjének a bérleti díjat. Korábban ugyanis az üzemeltetés évi mintegy 700 milliós költségét az állam fedezte a képviselő szerint, részben közvetlenül a fenntartó Haladás Sportkomplexum Nonprofit Kft.-nek, részben a futballklubon keresztül, amely a támogatásként kapott pénzt fizette ki bérleti díjként, idén azonban ez az összeg nem érkezett meg a Haladáshoz. Mivel Czeglédy szerint még döntés sem született arról, hogy biztosítják-e a stadion használatát, ezért az önkormányzat kezdeményezte, hogy a csapat hazai pályáját módosítsák a Kondics utcai pályára.

A Haladásnak nem ismeretlen ez a terep sem, hiszen eddig is edzőpályaként használták, az elmúlt hetekben pedig felkészülési meccseket is játszottak itt. A váltás persze így is jelentős, hiszen a közel 9 ezer fős korszerű aréna nézőtere helyett a vasi szurkolókat mindössze egy pár száz fő befogadására alkalmas, fából készült lelátó várja a tavaszi hazai meccseken, amelyről a pálya mellett az üresen tátongó stadionra is kiváló kilátás nyílik. A Haladás az őszi szezont követően a kieső, 14. helyen áll az NB III Északnyugati csoportjában.

Az összeomlás elől menekül Mészáros Lőrinc volt vejének focicsapata a stadionépítés és a válás után

Az utolsó pillanatban is próbálnak szponzort vadászni, hogy jövőre elindulhasson a Haladás a másodosztályban. Egy anyagilag iszonyatos bukást hozó stadionépítés, az önkormányzatok kivéreztetése és az is kellett a szombathelyi káoszhoz, hogy a tulajdonos cégei bajba kerültek, épp miután elvált Mészáros Lőrinc lányától.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!