„Egy nehéz hétfő. Ködös, novemberi idő, keserű kávé, és egy álommal kevesebb. Erre ébredtünk ma. De hiába fáj az ember szíve, hiába érzi igazságtalannak a sorsát, önsajnálatból nem lehet megélni. Meló van” – így kommentálta a vasárnap délutáni Magyarország–Írország vb-selejtezőt.
Ahogyan arról beszámoltunk, a hazai férfi labdarúgó-válogatott 3–2-re kapott ki ellenfelétől, miután az írek a 96. percben találatot szereztek, így ők jutottak tovább a pótselejtezőbe. A miniszterelnök még szombaton, a Digitális Polgári Körök győri rendezvényén mondta a találkozóról, hogy „nem egyszerű mérkőzés lesz, hanem jellempróba”, majd élőben követte az eseményt a Puskás Arénában, ahonnan azt írta, „egy ország veletek”.
A vereség után azonban a miniszterelnök már nem posztolt, hétfő reggelig kellett várni értékelésére. Megnyilvánult helyette politikai igazgatója, Orbán Balázs, aki a nyáron az országból kitiltott ír együttes, a Kneecap kommentjére reagált. „Dugd fel ezt a seggedbe, Orbán Viktor!” – írta a zenekar, a politikai igazgató szerint pedig „Most derül ki, hogy az év egyik legjobb döntése” volt, hogy nem engedték őket a Sziget Fesztiválon fellépni.
A miniszterelnök hétfő reggeli posztjában azt is elárulta, milyen programmal teszi túl magát a szomorú eredményen: érkezik majd hozzá a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, így szerinte a „magyar kisvállalkozóknak ma garantáltan jó napja lesz”.
Az írek elleni vereséget és a világbajnoki selejtezősorozat tanulságait ebben a cikkünkben foglaltuk össze: