Kozák Luca középdöntős a budapesti vb-n
A magyar gátfutó megközelítette az egyéni csúcsát az előfutamban.
A magyar gátfutó megközelítette az egyéni csúcsát az előfutamban.
A kétszeres világbajnoki bronz- és Eb-ezüstérmes kalapácsvető arról beszélt, hogy a közönség szurkolása is segítette.
Az amerikai sprinter 9,83-at futott.
A magyar kalapácsvetőnek törölték a legjobb dobását, de így is a harmadik helyen végzett.
A hétpróbázó megnyerte a 800 métert, összetett eredménye pedig egyetlen ponttal maradt el az olimpiai kvalifikációs szinttől.
Már az első napon volt minden, ami egy ilyen eseményt izgalmassá és emlékezetessé tesz.
Femke Bol néhány méterrel a célvonal előtt esett el.
Számtalanszor elénekelt Tavaszi szél vizet áraszt, Novák Katalin-beszéd, Gripen-áthúzás és szaltózó rackajuh is volt az atlétika-vb megnyitóján. Mészáros Lőrinc is tiszteletét tette.
Az új atlétikai stadion büféiben a fesztiváláraknál olcsóbb, az augusztus 20-i ünnepségekhez képest viszont drágább a sör.
Hiába tartják Budapesten, elsősorban nem a magyar versenyzőkről fog szólni az atlétikai világbajnokság. Ez nem jelenti azt, hogy nem születnek majd szép egyéni sikerek, és Halász Bence révén akár érmet is szerezhet a magyar csapat.
Láss csodát! – hirdetik az atlétika-vb plakátjai városszerte. Ha csodának nem is lehet tanúja majd a közönség a Nemzeti Atlétikai Központban, emlékezetes sportpillanatoknak és a versenyzőknek 100 ezer dollárt érő világcsúcsdöntéseknek mindenképpen. A viadalra rekordszámú résztvevő érkezik, 202 csapat 2187 atlétája szerepel a nevezési listákon, és a tavalyi eugene-i vb 44 egyéni győztese közül 38 jelezte, hogy megméreti magát Budapesten. Összeszedtük, kikre lesz érdemes a leginkább odafigyelni a nemzetközi mezőnyben.
A magasugró Rose Yeboah és a sprinter Safo Ansa nem indul Budapesten, Kisor Dzsena péntekre kapott időpontot soron kívüli ügyintézésre.
A gerelyhajító Kisor Dzsenának az indiai atlétikai szövetség szerint indoklás nélkül vonták vissza a beutazási engedélyét.
Az egyikük az útlevele rövid érvényessége miatt nem utazhat be Magyarországra, a másik atléta kérelmének elutasítását állítólag nem indokolta a magyar külképviselet.
Vett egy óriási levegőt, 1 perc 52 másodperc alatt 102 méteres mélységbe merült le, ott magához vette a teljesítményét igazoló kis cetlit, majd csaknem ugyanennyi idő alatt visszatért a felszínre. Összesen 3 percet és 47 másodpercet töltött víz alatt. Ezután még arra is volt ereje, hogy – amint a szabályok megkövetelik – levegye az orrcsipeszét, mutassa az OK nemzetközi kézjelét, majd ki is mondja angolul: „rendben vagyok”. Korok Fatima ezzel világcsúcsot döntött a szabadtüdős merülés free immersion (szabad merülés) elnevezésű kategóriájában. Ő az első magyar, aki ezt elmondhatja magáról. Vele beszélgettünk a merülés csodájáról és veszélyeiről, az önismeret és -elfogadás fontosságáról és arról, mennyit számít, ha a szüleink hisznek bennünk.
Büntetőpárbajban győzte le a görög válogatottat a magyar a fukuokai vizes vb döntőjében. Vogel Soma hétből négy ötméterest kifogott.
A kertvárosias XVI. kerületben járva a környéket nem ismerők biztosan nem számítanak arra, hogy az egy, legfeljebb kétszintes családi házak között egyszer csak felbukkan egy kilátó, ahonnan ráadásul Budapest nagy részét bebarangolhatja a tekintet. Pedig a Sashalom és Rákosszentmihály határán álló építmény ilyen, s a városrész, amely körülveszi, még nála is érdekesebb.
Élete állását hagyta ott Svájcban, azt mondja, azért, mert nem tudott a pénzhez, a politikához lojális lenni. Hiányérzete van amiatt, hogy a magyar ökölvívás szakmai vezetésében sosem kapott szerepet, de mára elfogadta, hogy egyedül nem is tudna rendet tenni abban. Úgy látja, a sportba öntött milliárdok nagy része nem jól hasznosul, és bár vannak ötletei arra, hogyan lehetne megreformálni a rendszert, azt érzi, a kritikus hangvétel itthon nem vezet sikerhez. Kovács Kokó István húsz éve egyike volt a(z akkori) Magyar Hírlap listáján az ötven legsikeresebb fiatalnak. Sikerről, érvényesülési lehetőségekről, sportról és politikáról is kérdeztük.
Csak egyetlen darab készült belőle.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf írta alá a 2032-ig szóló szerződéshosszabbítást az F1 jogtulajdonosával.