Eddig ingyen lehetett nyomogatni a játékokat, de most bezárnak egy kiskaput
Eddig ki lehetett játszani a Steam rendszerét, és bizonyos esetben úgy kérhettek pénzvisszatérítést a játékosok, hogy valójában végigjátszották az adott címet. Ennek azonban most vége.
hvg.hu
Frissítette a visszatérítési szabályzata elővásárolt termékekre vonatkozó részét a Steam. A Valve játékplatformja lehetővé teszi, hogy a felhasználók a vásárlást követő 14 napon belül, ha még nem játszottak 2 óránál többet az adott címmel, pénzvisszatérítést kérjenek – ezzel a könyvtárból is eltűnik a játék.
Ebben a rendszerben azonban volt egy kiskapu: ha valaki elővásárolt egy játékot, és annak fejlesztője „elsőbbségi hozzáférést” kínált, azaz a hivatalos megjelenés előtt is lehetett nyomkodni, akkor végig lehetett játszani az egészet. Majd visszakérni a pénzt.
Nem tiltja, csupán szabályozza a mesterséges intelligencia közreműködésével készített játékelemeket a Steam. Az illegálisan generált tartalmak visszaszorításának érdekében tett lépésekről is nyilatkozniuk kell a fejlesztőknek.
Ennek oka, hogy az elsőbbségi hozzáférés alatti játékidő nem számított bele a Steam visszatérítési időszakába – eddig. Mostantól ugyanis az elsőbbségi hozzáférés során is számít a kétórás limit a visszatérítésnél, de a 14 napos visszatérítési időszak nem indul meg, csak a megjelenés napján – szúrta ki a változást az IGN.
A visszatérítésekhez ide kattintva érhető el egy átfogó, magyar nyelvű leírás.
A jelentéktelen és kicsiny emírségből a földgázkincse és a biztonságra törekvése révén Katar globális közvetítővé vált, és Venezuelától Ukrajnán át Afganisztánig bármilyen viszály rendezésében segít.
Ukrajna ügyében a következő csata Trump fejében játszódik le, ám ha Amerika enged az oroszoknak, az a legbiztosabb út a következő háborúhoz. Egy német elemzés szerint Kijev számára veszedelmes lenne egy közös csúcstalálkozó is Trumppal és Putyinnal, főleg, ha Budapesten tárgyalnának. Nemzetközi lapszemle.