A most véglegesített Kononyenko, aki 1111 napot töltött a Nemzetközi Űrállomáson és öt űrrepülésen vett részt, a kiképzőközpontot tavaly októbertől megbízott vezetőként irányította. Elődje, Makszim Harlamov november óta az Orosz Tudományos Akadémia Orvosibiológiai Problémák Intézetének tudományos igazgatóhelyettese.
A kinevezett igazgató a kiképzőközpont legfőbb feladatának a Nemzetközi Űrállomásra készülő kozmonauták felkészítését nevezte, második, nem kevésbé fontos teendőként pedig magának a központnak a felkészítését az új Orosz Orbitális Állomás (ROSZ) üzemeltetésére.

A Roszkoszmosz március elején közölte, hogy Oleg Kononyenko hatodik repülését a Nemzetközi Űrállomásra a Szojuz MS-31 űrhajó parancsnokaként fogja megtenni.
Vasárnap a november 27-én megsérült és nemrég helyreállított bajkonuri 31-es indítóállomásról egy Szojuz-2.1a típusú hordozórakétával elstartolt a Progressz MSZ-33-as teherűrhajó, a fedélzetén mint 2,5 tonna rakománnyal a Nemzetközi Űrállomásra.
https://hvg.hu/360/20251226_hvg-nemzetkozi-urallomas-kereskedelmi-allomasok-nasa-kina
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.