Netbookok vigyázat, elkezdődött a visszaszámlálás

Pár éve még sztároknak számítottak a könnyű, ám funkcionalitásukban cseppet sem szegényes netbookok.

  • techline.hu techline.hu
Netbookok vigyázat, elkezdődött a visszaszámlálás

Pár éve még sztároknak számítottak a könnyű, ám funkcionalitásukban cseppet sem szegényes netbookok. Azután feltűntek a még könnyebb, ugyancsak funkciógazdag, ám verhetetlen multimédiás élményt kínáló tabletek, illetve az internetezésre és e-mail-küldésre is remekül megfelelő okostelefonok. Ráadásul a nagyteljesítményű notebookok is egyre olcsóbbak lettek, s e hármas szorítást már kevéssé állják a netbookok: úgy tűnik, a napjaik meg vannak számlálva.

Hasonló, ám számokkal alátámasztott következtetésre jutott az ABI Research is. Kutatásának további érdekes részleteiről a Computerworld.hu cikkében olvashatnak.

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.