szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Akinek kedve van egy kis játékhoz és szeretné meglepni ismerőseit, annak érdemes kipróbálni a MIT Center for Civic...

Akinek kedve van egy kis játékhoz és szeretné meglepni ismerőseit, annak érdemes kipróbálni a MIT Center for Civic Media kísérleti oldalát.

A NewsJack segítségével egy létező weboldal minden elemét átírhatjuk, megváltoztathatjuk. Ehhez csak be kell írni a módosítandó oldal URL címét. A megjelenő oldalon az egér mozgatásával tudjuk kijelölni azt az elemet, amit meg akarunk változtatni. Ezek lehetnek szöveges részek vagy képek is. A lecserélt részek beépülnek az eredeti oldal szerkezetébe, így a végeredményről nehéz eldönteni, hogy valódi vagy módosított.

Az átalakított oldalnak önálló webcíme lesz, ezt azután elküldhetjük azoknak az ismerőseinknek, akiket meg szeretnénk tréfálni, de a Facebookon és a Twitteren is közzétehetjük. A biztonság kedvéért az átszerkesztett oldal tetején egy idő után megjelenik a NewsJack logója, nehogy valaki túl komolyan vegye, amit lát. 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!