Soros ellenzi a terrorellenes háborút

Élesen elítélte a terrorizmus ellen katonai eszközökkel vívott háborút a hivatalban lévő amerikai elnök, George Bush újraválasztását több millió dolláros adományokkal megakadályozni igyekvő Soros György.

  • unknown unknown
Soros ellenzi a terrorellenes háborút
Az Egyesült Államokban élő Soros egy konferencián Mexikóvárosban hangsúlyozta, hogy a terrorizmus elleni hadviselést nem katonai eszközökkel kell folytatni. Ártatlan emberek meggyilkolása csak a gyűlöletet táplálja, és elősegíti a terrorizmust - vélekedett Soros György milliárdos, aki aggodalmának adott hangot amiatt, hogy mindez csak a terrorizmus elleni vég nélküli háborúba torkollik.



Noha a legutóbbi amerikai közvélemény-kutatások szerint a Demokrata Párt elnökjelöltje, John Kerry jelentősen visszaesett Bush mögött, Soros azt a meggyőződését hangoztatta, hogy Kerry megnyeri a novemberi elnökválasztást.



Soros György az elmúlt időszakban sok millió dollárral támogatta a különböző baloldali beállítottságú amerikai mozgalmakat, egyedül az elmúlt évben különféle csoportoknak mintegy 15 millió dollárt adományozott.

(MTI)
Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.