Az élről induló finn Kimi Räikkönen (McLaren-Mercedes) rajt-cél győzelmet aratott az 56. Forma-1-es világbajnokság tizennegyedik futamán, az első Török Nagydíjon.

A második a pontversenyben vezető spanyol Fernando Alonso (Renault), a harmadik pedig a kolumbiai Juan Pablo Montoya (McLaren-Mercedes) lett.

Az élről kezdő Räikkönen kicsit beragadt, s a két oldalról támadó Renault-kettős olasz tagja, Fisichella megelőzte. A finn versenyző azonban az első kör után visszatámadott, s elment az olasz pilóta mellett. A második körben az összetettben éllovas Alonso is megelőzte Fisichellát.

A 14. körben Webber és Michael Schumacher nagy csatája végén a két autó összeütközött, a hétszeres világbajnok megpördült. Ezt követően az ausztrál és a német versenyző is kiment a boxba. Schumacher kerékcsere után ugyan visszajött, de a lassan haladó német versenyző két körrel később a boxba hajtott, s feladta a versenyt. Nagy meglepetésre azonban a 32. körben, 18 körös hátránnyal visszatért a pályára, de természetesen már esélye sem volt arra, hogy értékelhető eredményt érjen el. Végül a az 51. körben végleg a boxba hajtott.

A futam vége felé Montoya váratlanul megpördült Monteiro lekörözése közben, de megőrizte a 2. helyet, igaz, előnye 1,5 másodpercre csökkent Alonsóval szemben. Az 56. körben Montoya rontott, megcsúszott, kisodródott a pályáról, így a spanyol versenyző szerezte meg a 2. helyet.

MTI Világ

Räikkönen fölényesen nyerte az időmérő edzést

Nagy fölénnyel az összetettben második helyen álló Kimi Räikkönen nyerte az időmérő edzést az 56. Forma-1-es világbajnokság Török Nagydíján, mögötte Giancarlo Fisichella és Fernando Alonso végzett. A McLaren-Mercedes finn klasszisa nyolcadszor indulhat vasárnap az élről.

hvg.hu Média

A Forma-1 befutó márkái a magyar rajongóknál

A TNS Hungary piackutató cég magyarországi felmérése szerint a Forma-1-es csapatokat támogató szponzorok között a Marlboro, a Vodafone és a Red Bull márkák ismertsége volt a legnagyobb a magyar futamot követően. A TNS nemzetközi kutatóhálózat sportszponzorációs hatékonyság mérésére kifejlesztett termékét Magyarországon a mogyoródi futamon használták először.