Madárinfluenza: Bulgáriában negatív eredmény

Negatív eredménye volt Bulgáriában az első madárinfluenza-gyanús mintákon végzett teszteknek - közölte Szófiában Nihat Kabil mezőgazdasági miniszter.

  • MTI
Madárinfluenza: Bulgáriában negatív eredmény
Elmondta, hogy az eddig 5-6 madártetemen a plovdivi laboratóriumban végzett vizsgálatok nem mutatták ki a madárinfluenza vírusát.
 
Múlt vasárnap a bolgár hatóságok felszólították a lakosságot, hogy minden madártetemet szolgáltassanak be a hatóságoknak, hogy azt megvizsgálhassák. A Romániához közeli, észak-bulgáriai Pleven térségében egy tyúk, egy gólya és egy gém tetemét találták hétfőn.

Embereket mentett a tűzből az elítélt gyilkos Szabó Zoltán, aztán tarkón lőtte a szomszédját, akinek végül szintén megmentette az életét

Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán tisztázatlan körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.