A Szintagma tér közelében bekövetkezett detonáció több üzlet kirakatát szétzúzta, s a közelben gépkocsik rongálódtak meg. A robbanás előtt fél órával egy ismeretlen felhívta az Elefterotípia című görög napilap szerkesztőségét, hogy figyelmeztessen a robbantásra.
A legfrissebb közlések szerint a pokolgépet egy parkoló motorkerékpár csomagtartójában helyezték el. A korábbi hírek arról szóltak, hogy a robbanószerkezetet gázpalackokból szerelték össze, ezt azonban utóbb cáfolta a rendőrség, hozzátéve, hogy a palackok egy közeli építkezés céljait szolgálták.
Egyelőre nem tudni, ki áll a robbantás mögött. A görög rendőrség nem közölte, hogy a detonációnak köze van-e a November 17. nevű görög radikális baloldali csoport tagjainak fellebbviteli peréhez. A terrorcsoport tagjainak fellebbviteli pere december 2-án kezdődött meg Athénban. A 15 elítélt közül hat többszörös életfogytig tartó börtönbüntetést kapott 2003 decemberében, s a többieket is súlyos szabadságvesztésre ítélték.
A héten várhatóan több tüntetésre is sor kerül, tiltakozásul a kormánynak az állami szektor reformját érintő tervei ellen. Az egyik befolyásos szakszervezeti szövetség általános sztrájkot hirdetett szerdára, a héten a közlekedési, egészségügyi, oktatási dolgozókat és a közszolgáltatókat is felszólították munkabeszüntetésre.