szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Huszonhárom ember meghalt, hatvanhárom megsérült egy marokkói közúti szerencsétlenségben.

Két autóbusz összeütközött az ország déli részén, a Marrákes és Agadir közötti úton. A helyi hatóságok első közlése szerint gyorshajtás okozta a tragédiát. A marokkói kormány eddig kevés eredményt mutató közlekedésbiztonsági kampányt folytat két éve a sok halálos közúti baleset miatt.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

KSH: csökkent a közúti balesetek száma

Az idén az első félévben 8.543 személyi sérüléses baleset történt a közutakon, 4,7 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban. A halálos balesetek száma mintegy 10 százalékkal 466-ra, a súlyos sérüléses baleseteké 8 százalékkal 2.895-re, a könnyű sérüléseseké pedig 2,3 százalékkal 5.182-re csökkent a megelőző év azonos időszakához viszonyítva.

MTI Itthon

Baleset egy vasúti kereszteződésben

Motorvonat lökött a töltés mellé egy stoptáblával védett keszthelyi út-vasút kereszteződésbe behajtó személygépkocsit; a jármű vezetője és utasa életveszélyes sérüléseket szenvedett.

MTI Világ

Franciaország: sokkal kevesebb a halálos autóbaleset

Franciaországban tizenöt év alatt felére csökkent a halálos kimenetelű közúti balesetek száma: tavaly kevesebb, mint ötezren vesztették életüket a francia utakon - ismertették szerdán a francia kormány adatait a párizsi napilapok.