Betiltottak 22 rákkeltő hajfesték alapanyagot

Az Európai Bizottság csütörtökön közölte, hogy december 1-től betilt 22-féle hajfestékalapanyagot, mivel vizsgálatok kimutatták, hogy tartós használatuk rákot okozhat.

  • MTI MTI
Betiltottak 22 rákkeltő hajfesték alapanyagot
A tilalmat a brüsszeli bizottság december 1-jétőlérvényesíti. Günter Verheugen ipari ügyekben illetékes bizottsági tag jelentette be, hogy "el fognak tűnni a piacról azok az anyagok, amelyekről nem bizonyítható be, hogy ártalmatlanok". A döntés nemcsak a fogyasztók érdekében született, az az európai kozmetikai
ipar működésének törvényi hátterét is biztosítja - jegyezte meg.
 
A bizottság korábban felkérte a kozmetikai ipar képviselőit, a hajfestékhez használt valamennyi vegyi anyagról szolgáltassanak bizonyítékokat  használatuk ártalmatlanságáról. A gyártók a most betiltott 22 vegyi anyagról nem nyújtottak be információkat.