Amerikai kézbe került az Aston Villa

Az angol első liga egyik majdnem-kiesőjét, a birminghami Aston Villát részvényenként 5,47 fontért, összesen 62,6 millió fontért megveszi egy amerikai üzletember, Randolph Lerner, a Cleveland Browns Football Club tulajdonosa, miután az Aston Villa tulajdonosainak 57 százaléka elfogadta az ajánlatot.

  • MTI MTI
Amerikai kézbe került az Aston Villa

Ezzel újabb patinás angol csapat kerül külföldi tulajdonba. Egy éve egy másik amerikai vállalkozó, Malcolm Glazer, a Tampa Bay Bucaneers futballcsapat tulajdonosa, a Manchester Unitedet vette meg 790 millió font körüli összegért, az orosz milliárdos Roman Abramovics, a Sibneft olajtársaság volt tulajdonosa, jelenleg az állami Rosneft olajcég és az Evraz acélművek résztulajdonosa, 2003-ban a londoni Chelsea futballklubot vásárolta meg 60 millió fontért. Abramovics azóta közel 400 millió fontos beruházással sztáralakulattá varázsolta az angol csapatot, amely idén sorozatban másodszor szerezte meg a bajnoki címet.

Az Aston Villáért elfogadott vételár 47 százalékkal magasabb a klub tavaly szeptember közepi tőzsdei áránál - akkor kezdődött a felvásárlási procedúra -, illetve 10 százalékkal magasabb a részvénye pénteki záróáránál. Az Aston Villát 1997-ben vezették be a londoni tőzsdére, 11 fontos áron.